Výrobníky ľadu

Elektrické zariadenia na výrobu ľadu oceníte aj vo Vašej prevádzke. Výrobník ľadu využijete näjma pri prírpave ľadových nápojov pre Vaších zákazníkov. Výrobníky ľadu sú v rôznych variantoch s výrobnou kapacitou od 12 kg do 70 kg za 24 hodín. Zariadenia sú chladené vzduchom alebo vodou a sú nenáročné na obsluhu a údržbu.

 

Výrobníky ľadu chladené vzduchom

Tento typ je na trhu obľúbenejší. Výrobníky ľadu chladené vzduchom získavajú chlad potrebný na výrobu ľadu z okolia. Preto, aby mohli efektívne fungovať, je potrebné ich umiestniť na miesto, kde dochádza k dostatočnej cirkulácii vzduchu. Výhodou tohto typu sú nízke prevádzkové aj obstarávacie náklady.

Ak si zaobstaráte výrobník ľadu chladený vzduchom, vopred počítajte s potrebou údržby vetracieho otvoru chladiaceho média a kondenzátora. Pri výrobe ľadu budete tiež musieť dolievať vodu a vypúšťať odpadovú vodu. Nevýhodou tohto typu je menšia rýchlosť pri zvlášť horúcom počasí a o niečo vyššia hlučnosť.

Výrobníky ľadu chladené vodou

Tento typ výrobníkov ľadu používa na chladenie vodu. Preto ho môžete umiestniť v podstate kamkoľvek a dá sa tiež zabudovať do baru alebo kuchynskej linky. Vďaka tomu, že nepoužíva na chladenie okolitý vzduch je vysoko efektívny aj v horúčavách. Nevýhodou môže byť vyššia obstarávacia cena a vyššie prevádzkové náklady.

Na druhej strane však na vás po zakúpení tohto typu nečakajú starosti s jeho údržbou. Výrobníky ľadu chladené vodou majú tiež nižšiu hlučnosť.

Najpredávanejšie produkty

Zobraziť viac

Zobrazený jediný výsledok